سید حسن نصرالله:برای پست و وزارت از سوریه و فلسطین چشم پوشی نمی کنیم

دبیر کل حزب الله لبنان امروز با سخنرانی در مراسم عاشورای حسینی اظهار داشت که به خاطر چند پست وزارتی در دولت جدید این کشور از حمایت از سوریه و فلسطین و مقاومت دست برنخواهد داشت.

به گزارش خمین حزب الله به نقل از مهر، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان امروز با سخنرانی در مراسم ظهر عاشورای حسینی اظهار داشت: ما در روز عاشورای حسینی پایبندی خود را به مقاومت اعلام می کنیم. مقاومت لبنان اراضی اشغالی این کشور را در سال 2000 آزاد کرد اما دشمن همچنان وجود دارد.

وی که در منطقه ضاحیه (جنوب بیروت) سخنرانی می کرد با بیان این مطلب افزود: ما مخالفت خود را تمامی توطئه های مربوط به تجزیه کشورهای عربی و اسلامی اعلام می کنیم. سوریه پشتیبان مقاومت است. هر کسی که عقب نشینی ما از سوریه را شرط تشکیل دولت در لبنان قرار داده است در واقع شرط غیر قابل اجرایی را مطرح کرده است.
 
سید حسن نصرالله تصریح کرد: حضور ما در سوریه با هدف دفاع از لبنان، فلسطین و سوریه است و به خاطر چند پست وزارتی از این کشورها نخواهیم گذشت.
 
دبیرکل حزب الله لبنان با بیان این مطلب افزود: مشکل تکفیری ها با تمامی مسلمانان و مسیحیان است و دلیل آن حملاتی است که علیه تمامی مسلمانان چه اهل سنت و چه تشیع در جهان صورت می گیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: ما با وجود اختلافاتمان با [جریان 14 مارس] بر وحدت ملی در لبنان تاکید می کنیم.  حنجره های ما فریاد یا حسین و لبیک یا حسین را قطع نخواهد کرد.